piątek, 22 kwietnia 2011

Bo DRUID to potęga czyli Poradnik dla Druida

Witam, chciałbym przedstawić Wam poradnik na temat profesji jaką jest Druid, w późniejszym etapie poradnika - Elder Druid. Ma on za zadanie pomóc wam W grze daną profesją, pokaże Wam na czym expić, jak zarabiać, co może przydać się naszemu bohaterowi oraz .. oraz gwarantuję Wam, że u mnie nudzić się nie można

Spis treści ? Nie będzie nam potrzebny, treść będzie tak ciekawa, że nie będziecie zwracać uwagi na czas który płynie nieubłaganie..

Zacznijmy najpierw od opisania tejże pięknej profesji
Wielu z Was, albo przynajmniej Wasi koledzy twierdzicie, że żeby grać taką profesją trzeba nie mieć sumienia i posiadać dużo pieniędzy (czyt. Bogatych rodziców) a na samo słowo Druid robi Wam się nie dobrze ponieważ oznacza to tylko jedno - WASTE.
Otóż w cale tak nie jest, albo nie musi być. Dzięki temu poradnikowi pojmiecie jak efektownie grać Druidem.
Nasz sioher - bo tak potocznie można nazwać Druida otrzymuje 5 punktów życia, 30 punktów many oraz 10o.z capa na awans na wyższy poziom doświadczenia, co za tym idzie - mała ilość hp, capa oraz ogromna ilość many. Wielu z Was wbija 30 lvl tą profesją i sądzi, że dalsza gra jest bez sensu - 'Nie mogę iść na nic lepszego','booożeeee, te manasy..','i gdzie ja mam expić?'. Już wyjaśniam .. stwórz knighta, wbij taki sam poziom - o ile w ogóle wbijesz, najpierw trzeba mieć skille ! Więc ? Nadal sądzisz, że wybrana tutaj profesja jest do niczego ? Tak ? Proszę, jedziemy dalej .. Stwórz paladyna, wbij 30 lvl.. I jak ? Poszedłeś na coś lepszego ? No co jest, wracasz już z hunta ? Czyżby twoja amunicja zabrała Ci całego capa ? [cyt. 16:13 Ilirij [47]: kurwa koniec rs i do dpeo musze pylac ] Uuu, jak mi szkoda.. Nie wspominając już o skillach, chociaż tutaj - lecą one szybciej niż u knighta.
[Teraz przeczytaj jeszcze raz ostatnie zdania i przemyśl to co napisałem]
.
Teraz już wiesz, że druid nie jest w cale najsłabszą profesją, baa .. powiem więcej jest on jedną z najlepszych (4) profesji
Oczywiście, że do tego potrzebny jest nam zapał do gry, cierpliwość i 'zamiłowanie' do druida oraz umiejętności bo bez tego .. powiedzmy sobie szczerze - ani rusz !

Oczywiście mam nadzieję, że nie muszę pisać .. zresztą .. napiszę..
Druid posługuje się Rodem (tzw. rózgą), w zależności od poziomu doświadczenia mamy możliwość na posługiwanie się lepszą rózgą z większym dmg (tzw. obrażeniami), dla druida najważniejszy jest magiczny poziom (czyt. mlvl), to właśnie dzięki niemu zależy jakie obrażenia zadajemy, im większy poziom magiczny - tym większe tzw. hity.

Jeśli czytacie to zdanie to znaczy, że nie zanudziłem Was i jesteście ciekawi dalszego opisu tej profesji, dobrze .. lecimy dalej. Teraz zajmiemy się może [+] i [-] druida.

Plusy :

+Ogromna ilość many.
+Bardzo dużo ciekawych czarów.
+Druid jest szybszy niżeli knight czy paladyn (czyt. czar utani gran hur)
+Bardzo dobre PvP.
+Przywołuje summony (potwory które zrobią co tylko karzesz)
+Nie musi nosić health potionów.
+Najbardziej pożądana profesja.
+Zarabia na runach (potrzeba dużego lvl'a)
+Posiada czary dzięki którym uleczysz swoich kompanów.
+Może robić runy leczące.
..oraz wiele, wiele innych, ale o tym dowiecie się sami, gdy będziecie poznawać świat Tibisjki biegając pixelem po pixelach

Minusy :

-Mało życia.
-Mało cap'a.
-Musi nosić ogromną ilość manasów.
-Mało zarabia(dot. +50)a nawet traci na małym lvlu, później tylko zyski.
-Musi używać many aby strzelać z różdżki.
-Nie może expić na masowych respach.
-Mało czarów ofensywnych.

Może być ? Myślę, że wypisałem te najważniejsze, które pomogą
A teraz.. no tak, co teraz ? Macie jakiś pomysł ? Ahh, no tak ..
CZARY ! CZARY ! i jeszcze raz CZARY ! Bez tego możecie już dać exita na druidzie ^^.


Exura - Czar leczący.
Exura Gran - Czar leczący o większej sile.
Exevo Pan - Zawsze się przydaję.
Exana Pox - Spróbuj iść bez tego na Wyrverna
Utamo vita - przez 3 minuty i 20 sekund nasza mana jest traktowana jako życie, mało przydatne, lepszym rozwiązaniem są energy ringi.
Exevo Frigo Hur - Podstawowy czar ofensywny każdego druida !
Utevo Res" - Czar dzięki któremu będziemy w stanie przywołać dane potworki, bardziej przydatne na światach Open PvP do pekowania.
Adori Mas Frigo - Tworzymy rune avalanche, nasze główne źródło zysku jeśli nie mamy pacc, cena - 3k~/bp.
Exani Hur up/down - Pozwala na szybkie przejście na dół/górę (tylko wybrane miejsca)
Exori flam/tera/frigo/mort/vis - Bardzo przydatny czar! w połączeniu z różdka zadajemy bardzo dobry dmg potworom.
Utani Hur - przydatne, szybciej się poruszamy.
Utani Gran Hur - Poruszamy się o wiele szybciej lecz na krótszy czas.
Exura Sio - Leczymy przyjaciół, przydatne w teamie.
Exura Gran Mas Res - Leczymy wszystko w okół,36 sqm od nas, bardzo przydatne na hunty do leczenia summonów.
Adori Frigo - Podstawowa runa do zabijania demonów [team], warto ją wyrabiać, cena - 2.5k~/bp.
Exevo Gran Mas Frigo - Najlepszy obszarowy czar druida! Bardzo przydatny na większym lvlu do wybijania mocnych potworów które zebrały się w małym pomieszczeniu.
Dobrze, kolejny rozdział zamknięty, na pewno przydatny. Teraz będą już takie tematy ' na oklep ' ale bez tego poradnik nie będzie pełny, będzie po prostu bezużyteczny..
Zajmijmy się teraz naszym ekwipunkiem - pomijam rooka, bo o to mój poradnik nie zahacza.


Level 8-20.

, oraz rózgi.

Level 21-40.

,oraz rózgi.

Level 41-80.Level 81 i wyżej.

Dorzucę teraz może jeszcze potiony.

Normal mana potion - przywraca do 120 punktow many, mozna uzywac na kazdym lvlu. Oczywiście gdy mamy taką możliwość przechodzimy na kolejny rodzaj potionów.
Strong mana potion - przywraca do 200 punktow many, mozna uzywac od 50 lvla. Tutaj radzę używać je do około 100 lvla (pomijając hunty w teamie, wtedy na 80+lvl bierzemy Greaty). Dlaczego ? A to dlatego, że bardziej się opłaca, mniejsza waste (jeśli już jest).
Great mana potion - przywraca do 300 punktow many, mozna uzywac od 80 lvla. Tutaj nosimy je od 100~ lvla lub na hunty w teamie. Są bezpieczniejsze i zabierają mniej capa (Zamiast 10 BP SMP wezmiesz 6 BP GMP)


Gdy już mamy dane eq, potiony oraz wiedzę teoretyczną jesteśmy w stanie expić.

Najciekawszy myślę dla Was punkt poradnika, a mianowicie - Expowiska oraz jaki poziom magiczny na poziom doświadczenia.


Level - Magic Level.

30 lvl - 30 mlvl.
40 lvl - 45 mlvl.
50 lvl - 50 mlvl.
65 lvl - 55 mlvl.
80+lvl - 65+ mlvl.

Mapa ? Mapa będzie Wam nie potrzebna ponieważ to jest poradnik a nie jakiś bot który robi wszystko za Was, to Wy macie poznawać świat Tibijski - ja już poznałem i dlatego przedstawiam Wam moją wiedzę. Podam Wam tylko na czym macie expić i na jakim lewelu, a Wy za pomocą google oraz wiki.hunted poszukacie sobie już odpowiedni resp

Podzielę to na dwie grupy, jedna - FACC, druga - PACC.


1. FACC


+20 Level -
21-50 Level -


51+ Level-Nic innego nie jestem w stanie Wam podpowiedzieć, pokazać ponieważ więcej możliwości nie ma jeśli chcemy robić dobre PG, jak widać .. gra na faccu jest mozolna i nudna. Dlatego też czym prędzej udajemy się w 2 wymiar - PACC.

+25 Level -

26-50 Level-51-80 Level -
81-100 Level -
100+ Level -


oraz masa, masa innych stworzeń które czekają na Ciebie w mrocznych jaskiniach Yalahar i Svargrond ..

Nie pomyślałem o napisaniu Wam porad, jak expić na danych potworach, dziękuję wszystkim komentującym

FACC :


Trolle, Rotwormy i Dwarfy - Sprawa wygląda tak, bierzemy rózgę na dany lvl, 5 meatów, wchodzimy na resp i bijemy. Nic trudnego, nie wiem jak mogę Wam do bardziej opisać
Tomby - tutaj mamy już 21-50 lvl. Na 20 lvlu biegamy tak, aby stworzenia nie mogły zadać nam żadnych obrażeń. Zmniejszy to waste w mane, co skutkuje dłuższym expem. Przydatny będzie tutaj czar Exevo Frigo Hur. Lurujemy po 2-3 potworki i biegnąc przed siebie odwracamy się i uderzamy z tego właśnie czaru.
Dwarfy Gardy - Tutaj expimy tak samo jak na tombach tyle że musimy uważać aby nie zlurować sobie za dużo krasnoludów, jeśli tak się stanie grozi nam śmierć, jeżeli uda się nam uciec to dalsze expienie nie będzie możliwe, chodzi tutaj o mniejszy lvl. Na poziomie 40+ spokojnie możemy lurować po 2 a nawet 3 guardy bijąc je z Exevo Frigo Hur.
Dragony + Dragon Lordy - To tutaj tak na prawdę zaczyna się cała zabawa Brak capa, dużo ilość manasów, po prostu coś niesamowitego Wybieramy sobie resp dragów np. dragon lair w Venore. Jeśli jest dużo ludzi (świat non-pvp) staramy się biegać po prawej stronie, biegając po piętrach. Kiedy mamy już na sobie draga stajemy na ukos, tutaj przyda nam się lodowa rózga .. kiedy jesteśmy w stanie użyć Exevo Frigo Hur, stajemy na przeciwko draga i wykonujemy tę czynność. Następnie przemieszczamy się z powrotem na naszą starą pozycję i wykonujemy tą czynność kilka razy, przecież dragon nie ma za dużo hp. Ta taktyka tyczy się każdego lvla, aby zmniejszyć waste w manę Kiedy już palimy poty, puste viale wyrzucamy, cap jest nam potrzebny. Wiem, że można sprzedać viale u NPC, ale jeden bp manasów zajmuje załóżmy 50 capa, za 50 capa możemy mieć 500 gp, a bp viali kosztuje 100 gp Na dragon lordach sprawa wygląda nieco inaczej, taka sama taktyka, ale z utamą. Jeśli mamy icycle/sd to używamy (chyba, że nie chcemy mieć waste) Jeśli chodzi o wieksze lvl, exurka + exevo frigo hur + icycle i wszystko jasne

PACC :


Trolle, Rotwormy, Larvy - Rózga + Exori Flam.
Ghoule, Cyclopy, Necro, Dragi - Rózga + Exori Flam (Ghoule, Cyce, Necro) + Exori Frigo (Dragi). Używając tych czarów staramy się uciekać, nie tyczy się Necro.
Crystal Spidery - Exori Vis + ucieczka. Duża ilość wolnego capa.
Dragon Lordy - Na wyższym lvlu zakładamy energy ringa, softy (jesli mamy) i zabieramy ze soba dużą ilość manasów oraz avalanche. Lurujemy po 2-3 i ciskamy z ava. Mega waste = Mega Exp.
Hero/Necro - Radzę wybrać jedną z dzielnic Yalaharu. Biegamy w okoł schodów bijąc z Exori Flam w Necro i Exori Mort w Hero.
Worker/War Golemy - Bardzo silne stworzenia lecz obędzie się bez energy ringa czy też utamy. Staramy się uciekać, gdy gonią nas dwa staramy się robić tak aby bil nas tylko jeden, nie uciekamy dalej ponieważ zlurujemy więcej a to skutkuje dedem - nie dot. pojedynczych, podwójnych respów.
Jeśli chodzi o War Golemy to .. tutaj jest cięzej, pojedynczo damy radę bez utamy, jeśli chcemy expić normalnie, nie czekając aż się zrespi nalezy znaleźć team lub mięc 150+ lvl chociaz i tak tutaj bedzie hardkor
Hellspawny i Plage - ONLY TEAM, żeby dobrze się expiło 100+ lvl, można iśc oczywiscie na 60, ale nie ma takiej potrzeby, wieksze waste, mniejszy exp.
Exori Frigo w helle i Exori Vis w plage, jeśli bloker posiada 90 poziom to luruje po 2-4 helle, wtedy używacie Exevo Frigo Hur lub Ava Na tych stworzeniach łatwo o trapa.
Water Elementale - Exori Vis + Exura. Jeśli jest możliwość to uciekamy, jesli nie, stoimy w miejscu na skos.

Teraz tak w skrócie co się przyda, a nie trzeba się na ten temat rozpisywać. Na pewno będą to summony, fire elemental, orc berserker oraz monk - podstawowe summony do pk oraz do skilowania. Kolejną rzeczą będą blessy - tutaj nie mamy żadnych wątpliwości, na facc wszystkie 4, na pacc wszystkie 5. Przejdźmy do PvP, tutaj druid, wraz z sorcererem są królami, dlaczego ?

Utamo Vita, Utani Gran Hur, Rash, SD, SD, UE, SD, left, right, up, down, back - tylko takie słowa padają podczas Open Battle na vt. Bocenie ? Odpada, nie jest to profesja którą moglibyśmy bocić, zresztą - po co ?A teraz ciekawostka w postaci wyboru outfitu.


Bardzo elegancko wygląda profesja magiczna w takim outficie jak Druid, Sumonner, Mage, Wizard czy też Yalahari. Gramy dla zabawy więc nie oszczędzajmy na ubiorze !
Myślę, że to wszystko, możliwe, że o czymś zapomniałem - nie ma obaw ! Wszystko dodam Jeśli Wam choć trochę pomogłem to jest mi niezmiernie
miło.

A tutaj dowód na to, że druidem można zarabiać, można czerpać przyjemność..

9 komentarzy:

 1. Ladnie:) Dzieki!

  OdpowiedzUsuń
 2. hmm calkiem niezle sam posiadam 100+ druida bez pacca no fakt nie gra sie za fajnie.. ale z pacc to niezla kosa.. jeszcze jak wszedl ten czar na 100lv dla druida to niezle bedzie sie dzialo:) aktualnie czekam na pacca DRUIDEM SIE NIE NUDZISZ DRUIDEM SIE BAWISZ:>>

  OdpowiedzUsuń
 3. w donmku od chuja smieci więc nie wiem czy tu sie chwalisz , eq jak wiekszosc ed w tibi

  OdpowiedzUsuń
 4. a co ma domek do tego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, i tak tam same śmieci leżą :)

   Usuń
 5. nawet ładny tylko exp mi się nie podoba, bo ja jak wyszedłem z rooka to od razy 8 lvlem leciałem na południe od thais na cyce i spokojnie biełem do 30 lvla (oczywiscie na poczatku uciekajac) :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja na tym blogu zostawie kilka kodów o wartości 25zł do PK Foundera. Kto pierwszy znajdzie je tutaj ten ma fart. Btw zagląda ktoś tutaj? ; P
  Bo ja tutaj trafiłem szukając blogspota z nazwą Tibia ; )

  Kody:
  ZLH1M4ID
  Y81S8ZP2
  787563T7

  OdpowiedzUsuń
 7. no niezle niezle

  OdpowiedzUsuń
 8. Aktualnie posiadam na Candi 305 ed. Druid to potęga panowie. Na tym lvl spokojnie radze sobie solo z demcami bez utamy. Jedyne czego mi trzeba to softy, mana poty , exura, exori frigo i lodowa rozga :D

  OdpowiedzUsuń